Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Týden hokeje: Pojď hrát hokej

25.01.2020 | Jiří Mlateček (KaJi)

Akce Týden hokeje “ Pojď hrát hokej “ v Boskovicích

V sobotu 25. ledna 2020 si mohly děti zábavnou formou vyzkoušet v rámci projektu Týden hokeje , Pojď hrát hokej jaké je to být hokejistou nebo hokejistkou. Hokejový klub HC Boskovice pro rodiče a jejich ratolesti připravil na zimním stadionu akci v rámci Týdne hokeje, která má za cíl přivést co největší počet dětí k hokeji. Cílem tohoto projektu je také zvýšení dostupnosti ledního hokeje pro děti a vyvracení některých mýtů. Tím největším mýtem je vysoká finanční nákladnost pro rodiče, nebezpečnost a přílišná fyzická náročnost.

Ačkoliv začátek akce byl naplánován na 10. 45, první natěšený zájemce o hokej, tříletý chlapeček z Kunštátu na Moravě, přišel v doprovodu tatínka už o hodinu dříve a pak se takzvaně dveře už netrhly. Nakonec dorazilo na šest desítek dětí , padesát šest se jich zaregistrovalo  z čehož máme nesmírnou radost.

Všechny děti přivítal placákem maskot týmu a okamžitě tak vyčaroval dětem usměv na tváři. Rodičů a dětí se hned ujaly sympatické hostesky – maminky hokejistů – které zajišťovaly registraci do hokejového systému Pojď hrát hokej a také rozdávání dárků, dresů, samolepek a jiných drobností. Pro dospělé byla přichystána výborná kávička s domácími tvarohovými koláčky. Pro děti byl přichystán koutek s hokejovými omalovánkami.

Po registraci šly děti oděné do nových dresů na rozcvičku a následně na ledovou plochu, kde jim trenér Martin Kužílek, David Šebek, trenérka bruslení Terezka a mladí trenéři junioři pomáhali s jejich prvními hokejovými krůčky. Mezitím byli rodiče pozváni do kabiny k mini přednášce o hokeji. Zde jim naše boskovická hokejová legenda pan Petr Šebek povídal o tom, proč je dobré hrát hokej, představil naše zkušené trenéry a celkově seznámil rodiče s filozofií našeho klubu. Současně na ledě probíhala  ukázka tréninku  2.tříd.

Všechny přítomné pozdravil i pan místostarosta Radek Mazáč. Popřál dětem hodně štěstí, ať se jim vyplní jejich sny, nejen hokejové, a prozradil, že i on jako malý chtěl být hokejistou a že by si přál, aby se hokeji českému i našemu v Boskovicích nadále dařilo a stále se rozvíjel.

Maminky Kamily Mazánkové jsme se zeptali, jak se jí naše akce líbí. „Jsem tady se třemi dětmi, 7 let a pětiletá dvojčata. Jsme velice spokojeni. Mně se líbí filosofie vašeho týmu, že si zahrají všichni bez rozdílu. Rozhodli jsme se, že to tady zkusíme do jara a pak se rozhodnou děti, jestli budou chtít v hokeji pokračovat,“ odpovídá vesele.

Závěrečná část akce proběhla ve středovém kruhu společným focením a vítězným pokřikem.

Akce se všem líbila, rodiče získali odborné informace, děti se pobavily a všichni tak okusili krásu unikátního sportu - ledního hokeje.

Realizační team HC Boskovice

 

 
Aktuální články
Příměstský hokejový tábor 2020

Každým rokem pořádá HC Boskovice příměstský hokejový tábor.

 
Soutěžní ročník 2020 neproběhne. Přednost má zdraví nás všech!

Po pětadvaceti letech poprvé v Česku bez in-line hokeje. Sezóna 2020 velmi pravděpodobně neproběhne vzhledem k pokračující epidemii...

 
Informace HC Boskovice k aktuální situaci spojené se šířením koronaviru.

Vedení HC Boskovice s napětím sleduje aktuální dění , veškerá opatření a nařízení státních orgánů ČR, související se situací...

 
Tréninky
 
Zrušení utkání
 
Přípravka HC Boskovice - HCM Warriors Brno, HC Orli Znojmo (mistrovské zápasy)
 
in-line hokej 2020
 
Naši odchovanci pojedou na MS v in-line hokeji
 
Přípravka HC Boskovice - HC Orli Znojmo, VSK Technika Brno (mistrovské zápasy)
 
Přípravka HC Boskovice - HC Lvi Břeclav (mistrovské zápasy)
 
Aktuální zápasy
 
HC Boskovice - kontakt: hc.boskovice@seznam.cz
Facebook: HC Boskovice
RSS